ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 5028359
*
nr 502 8359
Pigtittare
1800-tal, björk, höjd: 40
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2008
kl 16:16:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 17:39:21
1
300 kr
7/1 12:21:03
2
300 kr
7/1 12:21:50
2
350 kr
7/1 13:53:47
3
450 kr
7/1 13:54:44
2
450 kr
7/1 13:55:08
2
Vinnande bud
7/1 15:32:48
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 502 8359
Pigtittare
1800-tal, björk, höjd: 40
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/1 17:39:21 | 1 | 300 kr |
7/1 12:21:03 | 2 | 300 kr |
7/1 12:21:50 | 2 | 350 kr |
7/1 13:53:47 | 3 | 450 kr |
7/1 13:54:44 | 2 | 450 kr |
7/1 13:55:08 | 2 | Vinnande bud |
7/1 15:32:48 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53